Mgr. Martin Cvrkal, DiS.

Martin Cvrkal
Osobní info

Vždy jsem se zajímal o vzájemné propojení fyzického a duševního zdraví. Má studia mě nejdříve zavedla k fyzioterapii a až později k psychologii. Stále však cítím, že je třeba posouvat se dál. Proto se věnuji výzkumu komplexních příčin obezity a využití moderních technologií v terapeutické
praxi.

Terapeutická práce je určitá forma společného objevování, při kterém pomáhám klientovi najít jeho vlastní individuální cestu. Nejlepším odborníkem na to, co “nosí v hlavě”, je klient sám a ne psycholog. 

Kontakt:

Email: martin@3psy.cz
Telefon: 725 048 038 (Šárka Čuhaničová)

Čím se zabývám

Vážím si každé chvíle, kterou mohu věnovat své rodině. Společně cestujeme, zahradničíme nebo sledujeme naše oblíbené filmy. Jsem milovníkem vysokohorské turistiky, skialpinismu, cyklistiky a vytrvalostního sportu obecně. Občas se rád schovám do své malé dílny, kde pracuji se dřevem.

Dlouhodobě se věnuji především klientům s obezitou a poruchami výživy, které mají silnou psychosomatickou souvislost. Spojitost duševních stavů a fyzického zdraví je zjevná i u celé řady dalších potíží, se kterými klienti přicházejí. Jsou to zejména panika, úzkostné poruchy nebo vztahové problémy.

Kvalifikace

Diplomovaný fyzioterapeut

Jednooborová psychologie na University of New York in Prague

Pětiletý komplexní psychoterapeutický výcvik v KOGNITIVNĚ BEHAVIORÁLNÍ TERAPII  

PhD. kandidát na Univerzitě v Scheffieldu – Anglie

Akreditovaný kouč a mentor u EIA AMCC global

Vedoucí výzkumného centra obezity při Univerzity of New York in Prague

Člen České asociace KBT

Člen České asociace pro psychoterapii

Člen společnosti pro psychosomatickou medicínu při České lékařské společnosti JEP 

CBT for Weight Loss and Maintenance, Beck Institute for Cognitive Behavior Therapy, USA

Exposure Techniques for Anxiety-Based Conditions, Beck Institute for Cognitive Behavior Therapy, USA

Čeština, angličtina

Reference

Pan Mgr. Cvrkal nám velmi pomohl, když naše dcera měla vážné problémy s jídlem a sebepožkozováním. Jeho laskavý přístup a schopnost vytvořit přátelskou atmosféru nám všem hodně znamenaly. Díky němu se dcera cítila lépe a začala se zlepšovat. Komunikace s ním byla vždy na jedničku. Jsme mu moc vděční za všechnu pomoc a doporučujeme ho každému, kdo potřebuje podobnou podporu.

Paní V.

Tak tohle jsem fakt nečekal. Měl jsem velké problémy s vztekem, což mi komplikovalo vztahy v práci i v rodině. Nikdy bych nevěřil, že mi nějaký psycholog může pomoci, ale dal jsem na doporučení a vyrazil. Po několika návštěvách u pana psychologa musím uznat, že jsem se spletl. Moje nálady se hodně zlepšily a dokážu lépe zvládat svůj vztek. Doporučuji všem, kdo myslí, že psychoterapie není pro tvrďáky!

Pan F.

Když jsme začali navštěvovat Mgr. Martina Cvrkala s naší dcerou, která se potýkala s OCD, netušili jsme, jaký obrovský posun nastane v jejím životě. Jeho kamarádský přístup byl pro naši dceru klíčový – rozmluvila se a na terapie se začala těšit, což samo o sobě bylo malý zázrakem. Vidět, jak se vaše dítě znovu směje, je úžasné a ulevující. 

I když se během terapie objevily nové potíže, pan psycholog nás naučil, jak si s nimi poradit. Techniky KBT terapie, nás na začátku překvapily svou jednoduchostí a účinností, ale staly se základem pro práci s problémy. Stav dcery se postupně zlepšuje, a i když to nebylo vždy snadné, cítí se díky terapii mnohem lépe. Práce pana psychologa nám pomohla zmírnit potíže naší dcery a naučila nás, jak se jim postavit i v budoucnu. Děkujeme!
Paní E.

Pro sjednání schůzky prosím využijte následující kontakty: 

Email: martin@3psy.cz
Telefon: 725 048 038 (Šárka Čuhaničová)

Zvýšení dostupnosti psychosociální podpory

V rámci zvýšení dostupnosti psychosociální podpory je při naší spolupráci možné čerpat příspěvek od níže uvedených zdravotních pojišťoven. Příspěvek se čerpá zpětně za již uhrazená setkání. Aktuální informace najdete na stránkách zdravotních pojišťoven.