Mgr. Václav V. Weiss

Václav Weiss
Osobní info

Narodil jsem se v roce 1979 v Trutnově. Vždy mě bavila práce s lidmi, a proto jsem se rozhodl této oblasti věnovat odborně. Vystudoval jsem jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Po studiu jsem se pracovně vrátil do rodného Trutnova a později se přesunul do „salonu republiky“ Hradce Králové.  Profesně nejsem úzce vyhraněn. Můj psychologický přístup je zaměřený na celého člověka se všemi jeho problémy. Dlouhou dobu jsem pracoval v ambulanci klinického psychologa, kde jsem se věnoval celému spektru psychických obtíží (např. úzkostné či depresivní poruchy, kognitivní rehabilitace po úrazech, psychosomatické obtíže, posttraumatické poruchy, práce s poruchami osobnosti, psychotická onemocnění apod.).

Čím se zabývám

Je mi blízká práce s lidmi, kteří mají obecně problém se sebeovládáním, ať již s problémovou mládeží, či dospělými – jen je třeba, aby měli chuť na sobě pracovat. V této oblasti mám bohatou praxi (jako psycholog ve vazební věznici a výchovném ústavu s výchovně léčebným režimem, terapeutické skupiny a letní pobyty mladistvých s poruchami chování apod.). Mám zkušenosti také v oblasti léčby závislostí, včetně nikotinismu – odvykání kouření. V terapeutickém vztahu je pro mě důležitá vzájemná důvěra a vytvoření bezpečného prostoru pro řešení Vašich obtíží. Svoji práci konzultuji na pravidelných supervizích.

A co dělám po práci? 

Svůj volný čas nejraději trávím v přírodě s rodinou a s našimi dvěma nezbednými pejsky. Přírodu mám rád ve všech podobách – lesy, skály, řeky, u ohně, pod celtou, na kánoi či jen při bezcílných toulkách. Dále se zajímám o výtvarná díla českých malířů. Od mládí mě taktéž provází záliba v bojových uměních.

Na terapii jste vítáni i se svými mazlíčky.

Napište mi :

Kvalifikace

Vzdělání 

r. 1999 – 2005 

Filozofická fakulta Masarykovy univerzity v Brně, magisterské studiumjednooborové psychologie (diplomová práce z r. 2009 na téma „Syndrom uvěznění“)

r. 2015 – 2016 

postgraduální studium dopravní psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci

r. 2018 – 2023

Pětiletý komplexní psychoterapeutický výcvik v KOGNITIVNĚ BEHAVIORÁLNÍ TERAPII

r. 2009 – doposud 

řada seminářů a školení v rámci předatestační přípravy v oboru klinické psychologie, další odborné konference, semináře a workshopy

Odborná praxe 
  • Od roku 2017 pracuji ve Výchovném ústav Husův Domov ve Dvoře Králové nad Labem jako psycholog, vedoucí vychovatel a metodik.
  • Od roku 2009 do roku 2018 jsem pracoval v RIAPSu Trutnov jako psycholog ve zdravotnictví na pozici ambulantního klinického psychologa pod supervizním vedením.
  • V letech 2015 až 2018 jsem pracoval ve Vazební věznici Hradec Králové na pozici psychologa pod supervizním vedením.
  • Od roku 2011 poskytuji služby „Psychologického poradenství a psychodiagnostiky“ jako OSVČ.
  • V letech 1998 a 1999 jsem v RIAPSu Trutnov působil na pozici terénního a kontaktního pracovníka v oblasti drogové prevence.
  • V letech 1997 až 1998 jsem působil jako manažer a jednatel společnosti v rodinné firmě Josef König.

Reference

“Chtěla bych poděkovat Mgr. Václavu Weissovi za jeho profesionální a hlavně citlivý přístup. Přišla jsem k němu ve chvíli, kdy jsem měla záchvaty nediagnostikované agorafobie a nebyla schopná vyjít ven. Prošel se mnou mé zdravotní záznamy, vše mi vysvětlil a absolvovala jsem několikaměsíční terapii, díky které jsem se vrátila do života. Pokud má někdo z vašich blízkých problémy, doporučuji terapii právě u Mgr. Weisse.”

Iva T., Trutnov

„V mladí jsem byl hodně problémové dítě, pan Weiss mi pomohl se stát lepším člověkem, nasměřovat mě v životě správným směrem. Stále i po letech mi pomáhá, můžu mu kdykoliv zavolat. Doporučuju pro lidi, kteří potřebujou nakopnout… správným směrem.“

 

Jakub B., Liberec
Pro sjednání schůzky prosím využijte následující kontakty: 


Email: vaclav@3psy.cz

Telefon: 792 763 700

Psychoterapie on-line je ze zdravotních důvodů po dohodě možná.